Garwolin

Sukces uczniów żelechowskiego technikum

Region Pon. 07.06.2021 08:53:04
07
cze 2021

Karol Pawłowski, Dominik Rosłaniec i Dominik Sawczuk zajęli drugie miejsce drużynowo w finale XLIII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbyła się w dniach 27- 29 maja w Rzeszowie. Indywidualnie Dominik Rosłaniec uplasował się na szóstym miejscu w Polsce.

Ten prestiżowy konkurs co roku gromadzi najlepszych uczniów z całego kraju, kształcących się w zawodzie technik geodeta. W tym roku w finale centralnym uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje z 20 szkół z całej Polski, wśród nich tradycyjnie uczniowie Technikum Geodezyjnego w żelechowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego.

W dotychczasowej 43-letniej historii konkursu żelechowianie wzięli udział aż w 39 edycjach, zajmując czołowe lokaty. W tym roku reprezentacja szkoły w składzie: Karol Pawłowski, Dominik Rosłaniec i Dominik Sawczuk zajęła II miejsce drużynowo w Polsce. Indywidualnie Dominik Rosłaniec zajął VI miejsce uzyskując tytuł finalisty i indeks na wyższe uczelnie, Karol Pawłowski zajął VIII a Dominik Sawczuk XI miejsce.
Podczas wyjazdu opiekunem uczniów była Hanna Szaniawska, która już po raz 25 uczestniczyła z młodzieżą w finałach. -Serdecznie gratulujemy uczniom naszego Technikum Geodezyjnego oraz nauczycielkom przedmiotów zawodowych geodezyjnych: Hannie Szaniawskiej, Małgorzacie Zagórskiej, Beacie Długaszek oraz Elżbiecie Guli- poinformował dyrektor Jacek Mucha.
inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zojka Wt. 08.06.2021 08:42:28

Gratulacje. Żelechów trzyma poziom. Ciepło zrobiło się koło serducha bo jestem absolwentką tej szkoły (matura 82r.) a okres nauki w Żelechowie to najpiękniejszy okres z mojej młodości. Pozdrawiam wszystkich geodetów.