Parczew

Powiatowo-gminne dożynki w Parczewie

Region Pon. 23.08.2021 14:49:43
23
sie 2021

Mieszkańcy gminy i powiatu parczewskiego zgromadzili się w niedzielę, 22 sierpnia na boisku MOSiR w Parczewie na wyczekanym świętowaniu dożynek. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Parczewie. Tam dziękowano za tegoroczne zbiory.

Po eucharystii uczestnicy przemaszerowali na parczewskie boisko, gdzie w gotowości czekali przedstawiciele gmin, którzy przygotowali stoiska z tradycyjnymi potrawami. Wystąpiły lokalne zespoły ludowe i Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Nagroda trafiła w ręce uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. Wystąpiły zespoły Classic i Daj to głośniej.

Z uczestnikami rozmawiała Karolina Suchodolska. W materiale mieszkańcy podsumowali też kończące się żniwa. Starosta parczewski Janusz Hordejuk i wicestarosta Artur Jaszczuk zwrócili uwagę na warunki atmosferyczne i zjawiska pogodowe utrudniające rolnikom uprawę roślin w tym sezonie. Starosta zaznaczał też, że lokalni producenci mają problemy z uzyskaniem korzystnej ceny za płody rolne i mięsa.

Z kolei odpowiadające za pyszne poczęstunki panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich zdradziły sekrety idealnych pierogów, pochwaliły się lokalnymi specjałami i sięgnęły pamięcią do lat dzieciństwa, by przywołać potrawy sprzed lat.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.