Parczew

Policja interweniowała u parczewskiego hodowcy ptaków. Ujawniono martwe i zaniedbane zwierzęta

Region Czw. 19.08.2021 09:07:30
19
sie 2021

Parczewska policja ustali, czy 55-letni hodowca ptaków znęcał się nad zwierzętami. Na jego posesji interweniowała lubelska fundacja na rzecz zwierząt. Część zastanych ptaków była martwa, część wygłodzona i chora.

Jak powiedziała Radiu Podlasie prezes Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt Ex Lege Marta Włosek, znaleziono również rozczłonkowane truchło drapieżnego ptaka przypięte do jednej z klatek. Zwierzęta zabezpieczono i przewieziono do lecznicy.
>>> POSŁUCHAJ 

-Gdy 14 sierpnia pojawiliśmy się na miejscu zastaliśmy ptaki utrzymywane zarówno w klatkach stojących na podwórku, jak też na strychu domu. Niestety wśród 23 żywych, aż dziewięć sztuk nie doczekało naszej pomocy – leżały martwe pośród tych, którym cudem udało się ten horror przeżyć. Niektóre z nich przetrwały żywiąc się truchłami padniętych pobratymców, gdyż w klatkach nie było nawet ziarnka paszy, ani grama wody zdatnej do picia. W zardzewiałych puszkach bowiem gromadziła się stęchnięta deszczówka zmieszana z fekaliami i zgniłymi liśćmi, które wpadły poprzez nieosłonięte od wiatru pręty- relacjonują działacze Fundacji.

-Wejście na poddasze było zabezpieczone siatką, w której znajdowały się dwa martwe ptaki, które zapewne próbowały się ze strychu wydostać. Ogółem na terenie posesji ujawniliśmy 8 martwych ptaków i 23 żywe oraz psa. Interwencja była trudna i trwała do późnych godzin nocnych. Część ptaków znajdowała się bowiem w pewnego rodzaju szałasach, które były zabite deskami i metalowymi mocowaniami na stałe. Było bardzo trudno wydobyć z nich ptaki. W czasie interwencji hodowca ptaków znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. W momentach „przebudzenia” straszył funkcjonariuszy policji prowadzących czynności znajomościami w mafii i zemstą za prowadzone działania- opisują.

Fundacja prosi o przekazywanie klatek i akcesoriów do opieki nad ptakami, a także o zgłoszenie się osób, które mogłyby dać zwierzętom dom tymczasowy. Więcej informacji tutaj: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ptasihorror

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5.

fot. Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.