Parczew

Pijany spowodował kolizję

Region Pt. 09.07.2021 17:33:44
09
lip 2021

Policjanci zatrzymali kierującego, których na ich oczach najechał na tył poprzedzającego go auta. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

7 lipca około godziny 18:20 mundurowi w trakcie patrolu gminy Sosnowica zauważyli pojazd marki Volkswagen. Kierujący tym autem jadąc w kierunku miejscowości Nowy Orzechów, na skrzyżowaniu wykonał manewr skrętu w lewo w stronę miejscowości Uhnin. Podczas manewru doprowadził do zdarzenia drogowego najeżdżając na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda Octawia, którego kierujący zatrzymał się w związku ze znakiem STOP .


Sprawca kolizji, 19-letni mieszkaniec gminy Ludwin, był nietrzeźwy. To jednak nie był koniec jego problemów. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna podróżował z dwoma pasażerami. Uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej. Jak oświadczył 19-latek pojazd wziął bez wiedzy i zgody ojca.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi 19-latek został ukarany mandatami karnymi. Z kolei za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kredytowanymi.


starszy sierżant Anna Borowik/ KPP Parczew

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.