Parczew

Integracyjne „Spotkanie z naturą” w powiecie parczewskim

Region Pon. 04.10.2021 11:30:25
04
paź 2021

29 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie otwarto wystawę będącą zwieńczeniem współpracy czterech jednostek z terenu Powiatu Parczewskiego. Chodzi o integracyjny plener artystyczny w Siemieniu.

Zadanie pod nazwą „Integracyjny plener malarsko – fotograficzny w Siemieniu „Spotkanie z naturą” zostało zrealizowane przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie z kierownik Ewą Buczek, Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie z kierownik Elżbietą Zielińską - Gomółką, Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu z dyrektor Katarzyną Kowalczyk oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie z dyrektor Eweliną Rudkowską.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację zadania z PCPRu byłyKamila Lisowska i Katarzyna Kondraciuk, ze strony PBP-CK w Parczewie osobą odpowiedzialną była Elżbieta Jarosz. Wydarzenie odbyło się 21 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Siemieniu.

Warsztaty nie odbyłyby się bez profesjonalnych instruktorów. Instruktorem warsztatów malarskich była Pani Maria Nastaj, zaś fotograficznych Pan Stanisław Waszkiewicz.
Nie ma co jednak ukrywać, że najważniejszymi osobami byli uczestnicy, bez których warsztaty, po prostu, nie odbyły by się. Serdecznie dziękujemy uczestnikom WZT w Parczewie, którzy są dzisiaj z nami, oraz uczniom ze szkół podstawowych w Siemieniu i Juliopolu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania młodzieży z gminy Siemień w pracę z osobami z niepełnosprawnościami, bo wiemy że to dla nich nowe doświadczenie.
Mamy nadzieję na kolejne wspólne działania, a już mamy pewne plany na przyszłość.

Otwarcie i początek trasy wystawa ma w starostwie, następnie będzie do obejrzenia w PBP-CK w Parczewie, w WTZ w Parczewie, w LO w Parczewie, w Zespole Szkół w Parczewie, a następnie w GOK w Siemieniu oraz w szkołach gminy Siemień.Inf. pras. Centrum Kultury w Parczewie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.