Parczew

Parczew: Sprzątanie świata i konkurs

Kultura Śr. 07.10.2020 11:22:00
07
paź 2020

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” w czwartek, 8 października niepełnosprawni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zadbają o piękno zarośniętych ścieżek przyrodniczych w Makoszce (woj. lubelskie). Do uczestników tej jednostki skierowany jest też konkurs plastyczny! Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 spotkaniem z leśniczym Nadleśnictwa Parczew w Makoszce. Następnie wszyscy udadzą się na ścieżkę przyrodniczą.

- W tym roku akcja nie będzie polegała na zbieraniu śmieci pozostawionych w sezonie przez turystów, ale uczestnicy WTZ otrzymają zadanie opielenia zarośniętych ścieżek – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.


Na koniec, ok. godz. 13.00, zaplanowane jest ognisko. W akcję zaangażowanych jest 6 podopiecznych oraz 3 opiekunów. Pozostali uczestnicy Warsztatu będą porządkować teren wokół budynku placówki.


Aby przybliżyć sylwetkę św. Franciszka – patrona ekologii, placówka zorganizowała konkurs plastyczny dla uczestników Warsztatu - szczegóły na załączonym plakacie i w regulaminie konkursu na stronie www.siedlce.caritas.pl.


Inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.