Diecezja siedlecka

Zakończyły się Misje Ewangelizacyjne w Milanowie

Kościół Pon. 06.09.2021 10:29:30
06
wrz 2021

Tematem przewodnim Misji, które w dniach 29.08 - 05.09 prowadził Misjonarz ks. Paweł Wiatrak, były słowa z listu św. Pawła do Efezjan: „Poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę...”

8 dni trwania Misji Ewangelizacyjnych w parafii Milanów, to dla wspólnoty parafialnej ważne wydarzenie i czas szczególny.

Był to czas trwania na modlitwie, czas pojednania, przebaczenia, wyrzeczenia się zła, jak i niesienia słów Chrystusa dla szerszej społeczności parafialnej, również dla tych, którzy odeszli od Boga i kościoła. Manifestacja wiary poza kościołem to wielbienie Boga podczas procesji ulicami Milanowa, wieczornej drogi krzyżowej i procesji różańcowej na cmentarz.

Zdecydowana większość parafian skorzystała z tego świętego czasu, wykorzystując go właściwie. Uczestnictwo w Eucharystii i słuchanie nauk misyjnych, celebracja Słowa Bożego, przygotowało nas do wyrzeczenia się zła z wyznaniem wiary, szczerej spowiedzi, pojednania  i przebaczenia.

W piątek, 3 września po Eucharystii, na której przyjęliśmy sakrament namaszczenia chorych i po całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, przeszliśmy Drogą Krzyżową ulicami naszej miejscowości, rozważając tajemnice męczeńskiej śmierci naszych świętych z Pratulina.      

Drogę Krzyżową zakończyliśmy przy KRZYŻU MISYJNYM, który przez księdza Misjonarza został poświęcony, a potem był adorowany  przez wszystkich poprzez ucałowanie i śpiewanie pieśni pasyjnych.

Dopełnieniem naszych zmagań misyjnych i duchowej przemiany było przyjęcie świętych znaków: Męczenników z Pratulina i Matki Bożej Kodeńskiej. W ich obecności i za ich pośrednictwem z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim podczas Eucharystii zanosiliśmy do Boga i Ducha Świętego modlitwy o przemianę serc parafian i wszelkie potrzebne dla nas łaski.
    
Niedzielna Eucharystia zgromadziła większość małżeństw na południowej Mszy św., podczas której zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Po Eucharystii modlitwą i pieśnią pożegnaliśmy Świętych Podlaskich i Matkę Bożą z Kodnia.
… Coś się kończy i coś zaczyna. Przychodzi NOWE…
    
Za obecność, posługę sakramentalną oraz słowa pełne wiary, otuchy, słowa niosące nadzieję i dające wskazówki życia przy Bogu, wypowiedziane do nas podczas Eucharystii i Nabożeństw, serdecznie ks. Misjonarzowi dziękujemy.
    
Dziękujemy także ks. Proboszczowi, naszemu pasterzowi za jego zaangażowanie w przygotowanie Misji oraz posługę - codzienną  oraz za posługę podczas Misji.
                           
Szczęść Boże

Inf. ZK




SK/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.