Diecezja siedlecka

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Kościół Pon. 06.09.2021 19:58:34
06
wrz 2021

W sobotę, 4 września odbył się Powakacyjny Dzień Wspólnoty Diecezji Siedleckiej. Oazowicze zgromadzili się w ośrodku Domowego Kościoła w Bobrownikach. Wśród gości pojawił się bp Grzegorz Suchodolski – wieloletni oazowicz i moderator w Ruchu Światło-Życie.

Miejsce PDW nie było wybrane przypadkowo. W tym roku przypada 35-lecie oaz w ośrodku Domowego Kościoła w Bobrownikach.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty. Ok. 10.00 uczestnicy rekolekcji młodzieżowych i rodzinnych podzielili się swoim doświadczeniem Bożej miłości w świadectwach. Kolejnym punktem programu była konferencja „Prawda-krzyż-wyzwolenie”, którą wygłosił moderator diecezjalny ks. Kamil Duszek.

O godz. 12.15 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego. Podczas kazania zwrócił się on do oazowiczów, by nie zatrzymywali się w swojej formacji i żyli „Duchem dalszego ciągu”.

Pod koniec Eucharystii odbyło się uroczyste przekazanie posług Par Diecezjalnych i Rejonowych. Funkcję Pary Diecezjalnej po Jolancie i Bogdanie Jędrychach przejęli Bożena i Jacek Zabielscy.

Ostatnim punktem programu była Agapa, podczas której uczestnicy mogli spotkać się w grupach z oaz wakacyjnych, a także zjeść ciepły posiłek, ciasto lub napić się kawy.
fot. Piotr Grabowski/Helena Anusiewicz
HA

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.