Parczew

Diecezjalny Dzień Dziadków i Teściów w Parczewie

Kościół Niedz. 25.07.2021 14:36:58
25
lip 2021

- Nie istnieje wiek emerytalny jeżeli chodzi o zadania głoszenia Ewangelii, przekazywani tradycji wnukom - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda w Parczewie. Od godzin porannych w Bazylice Mniejszej odbywał się 25 lipca Diecezjalny Dzień Dziadków i Teściów.

Biskup siedlecki podkreślał w homilii, że ważne jest aby przekazać swoim wnuczkom to, co jest dla nich najważniejsze dla ich fizycznego rozwoju. –
- By dać im to co sprawi, że będą szczęśliwsi w swoim życiu. Dla człowieka wierzącego najważniejszy jest Jezus Chrystus. Zakorzenienie w Jezusa Chrystusa, to zakorzenienie w prawdzie, dobru i pięknie, których on jest źródłem - podkreślał
Przed Mszą św. odbyły się prelekcje. Dr Sabina Zalewska, psycholog rodzinny zaprezentowała wykład pt „Czy starość udała się Bogu”. Prelegent mówił m.in. o tym jaką rolę w rodzinę pełnią starsi i co mogę przekazać swoim dzieciom i wnukom. Ks. Marcin Prudaczuk opowiedział o tym jak może człowiek urodzić się będąc starszym. O godz. 12.00 został odprawiony różaniec w intencji Dziadków i Wnuków pod przewodnictwem ks. Jakuba Kozaka.
Na terenie parafii były obecne też stoiska diecezjalnego wydawnictwa „Unitas” i biura pielgrzymkowego „Arka”. Do skorzystania z ich oferty zachęcał dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. kan. Andrzej Sochal. Przy stoliku „Unitas” można było zakupić pakiety książkowe dla najmłodszych. Były też pozycje dla teściów, w szczególności książkę o bł. Mariannie Biernackiej, która oddała kiedyś życie za swoją synową. Wydarzenie zakończyła wspólna agapa.
Transmisję z Dnia Rodziny w Parczewie oprócz Katolickiego Radia Podlasie przeprowadziła również diecezjalna telewizja „Faro”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.